Spot & Victron & Home Assistant

Osobně bych preferoval připojit Sonoff zásuvky/relé na DIN do HA a podmínkovat je přes Node Red. Dává to mnohem větší flexibilitu s tím, jak zátěže ovládat. S napojením na Cerbo je totiž budete řídit jen dle výroby FVE - pokud budete na spotu, tak je budete chtít řídit i mimo osvit.

případně by byla možnost použít zásuvky či relé s TASMOTA firmwarem, které mají připojení na MQTT a to připojit přímo k cerbu, pak by to bylo v cerbu v node-red dostupné

1 Like

shodou okolností to někdo řešil a výsledek postoval na victron komunitě. Má relé ovládané přes Modbus RS 485 a usb-rs485 převodník zapojený přímo do Cerba. detaily jsou popsané zde: Solution: Adding external Relays to Cerbo GX using one USB port - Victron Community (victronenergy.com)

Našel by se někdo, kdo má výborné znalosti Victron Multiplus II a pomohl by mi upravit nastavení systému? Zdá se mi, že se občas objevuje nestabilita, náhle se odpojím od sítě a po pár sekundách vše postupně nabíhá. Možná souvisí s nastavením ochran, nevím, jak správně mi to firma nastavila.
Díky.

Dobrý den @jan.hicl ,
včera jsem se připojil k vám do Proteusu, zatím bez automatizace, jelikož prodávám přetoky zatím jinam. Po nastavení se mi ve VRM ukazuje nový prázdný box PV inverter. Trochu mi to rozčiluje. Nevíte, proč mi to vyskočilo?

Dobrý den, to je bohužel naše chyba - pracujeme na opravě. Pak by to mělo zmizet. Je to dáno tím, že pracujeme jako s čistými victrony, tak s Victron + Fronius a když se ptáme na parametr, který jeden z nich nemá, tak se stane to, že se zobrazí PV inverter. :frowning:

1 Like

Dobrý den, snažím se propojit HA Energy s Victron ale nevyznám se v senzorech. Nevím jaký třeba vybrat pro “grid consumption”. Mohl by jste mi prosím poslat jaké senzory jste vybral pro nastavení HA Energy? Děkuji.

Dobrý den, možná by bylo dobré tento tutorial upravit pro integraci s GitHub - sfstar/hass-victron: Integration for Home Assistant to fetch data from the victron gx device via modbusTCP. Udělal bych pokud bych věděl, ale sám tápu (HA se teprve učím).

1 Like

Až bude chvilka, tak na to kouknu… Podařilo se vám přidat sensory do HA energy? Poslední dobou používám chatGPT a ten mě většinou bezpečně dostane do cíle :slight_smile:

Posílám ukázku jednoho senzoru

        - name: from_grid_total
          device_class: power
          state_class: measurement
          unit_of_measurement: W
          state: >
            {% set l1 = states('sensor.victron_system_grid_l1') | float %}
            {% set l2 = states('sensor.victron_system_grid_l2') | float %}
            {% set l3 = states('sensor.victron_system_grid_l3') | float %}
            {% set total = l1 + l2 + l3 %}
            {{ total if total > 0 else 0 }}

Dobrý den,
from_grid_total je jediný sensor co se mi podařilo nakonfigurovat, se zbytkem si nevím rady. Zkoušel jsem najít popis sensorů, které exmituje hass-victron, ale nikde nic.

Dobrý den, jen zvídavý dotaz. V Plánu je ted vidět až 2 dny spotu dopředu, to je nějaký odhad nebo existují k tomu data z OTE? Díky za vysvětlení.

Omlouvám se, přehlédl jsem váší otázku :frowning: Nakupujeme predicke cen OTE… berou v potaz jak ostatní EU trhy, tak počasí nebo např. i oznámené odstávky elektráren v celé EU.